Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti tudengid sunniti lahkuma Marimaalt
21. juuli õhtul saadeti Mari Vabariigist välja traditsioonilise, Eesti Kunstiakadeemia 28. soome-ugri uurimisreisil osalejad, kes olid alles saabunud mari linna Kozmodemjanski. Ekspeditsioonist võtab osa 17 EKA üliõpilast-magistranti, lisaks fotograaf Belgiast ja Müncheni Andropoloogiamuuseumi teadusdirektor.

Väljasaatmist põhjendati asjaoluga, et ekspeditsioonist ei teavitatud Mari Vabariigi Kultuuriministeeriumi pikemat aega ette. Et Kozmodemjanskis toimub festival "Benderiaad", siis ei suutvat Marimaa garanteerida ekspeditsiooni liikmete julgeolekut.

Uurimisreisijad saabusid 11. juulil Tšuvaši Vabariiki, kust suundusid edasi Mari Eli Vabariiki. Ekspeditsiooni eesmärgiks oli maridele lähedaste tšuvaššide rahvakultuuri jäädvustamine ning võrdlemine maride rahvakultuuriga. Jäädvustatud tööde materjalide põhjal pidi avatama Eesti Rahvusraamatukogus näitus ja korraldatama konverents.

Mari Eli Vabariigi pealinnas Joškar-Olas 15. – 21. augustini toimuva X rahvusvahelise fennougristikakongressi eel on toimunu äärmiselt kahetsusväärne ega sobi kokku senise soomeugrilaste koostööpraktikaga.

Viimasel aastal on suhted Mari Eli Vabariigi võimude ja mari rahvusliikumise vahel pingestunud. Mari Vabariigi juhtkond püüab aga probleeme maha vaikida ja end igati õigustada. Riigi kontrolli all olevas ajakirjanduses ilmuvad Eesti kohta negatiivsed artiklid. 12. mail võttis Europarlament vastu mari keele halba olukorda ja inimõiguste rikkumisi tauniva resolutsiooni.

SOOME-UGRI RAHVASTE INFOKESKUS
22 Juuli 2005
  Kommentaarid