Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Skautide ja gaidide suurlaager Tagametsas

Täna keskpäeval kogunevad tuhatkond skauti ja gaidi kolmeteistkümnest riigist Tagametsa laagriala peaväljakule, et pidulikult avada Eesti Skautide Ühingu ja Eesti Gaidide Liidu suurlaager „Rännumaa“.

Avatseremoonia lõpus moodustavad laagrilised maailmakaardi, kasutatades selleks eri värvi kaelarätte. Loodud maailmakaart jäädvustatakse fotole helikopterilt. Avasmispäeval külastab laagrit seekordse suurlaagri patroon Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel koos abikaasaga.

Eile õhtuks oli enamus laagrilisi juba Tagametsa kohale jõudnud, et üles panna telgid ja end eelolevaks nädalaseks laagriks mõnusalt sisse seada. Õhtustelt lõkkeõhtutelt kostis nii eesti-, inglise-, prantsuse- kui ka kreekakeelseid laule.

Laagrilised jagunevad kaheksasse all-laagrisse, mis kannavad kontinentide või maailmajagude nimetusi. Nii näiteks elavad kõige nooremad 6-11-aastased laagrilised Aafrika ja Ameerika indiaanlaste all-laagrites.

Laagri külalistepäeval 27. juulil on laager avatud kõigile külalistele ja lapsevanematele.

Suurlaager „Rännumaa“ lõputseremoonia on 29. juulil algusega kell 15.00.  Laagris on osalemas väliskülalised 12 riigist: Austraaliast, Ameerikast, Suurbritanniast, Iirimaalt, Soomest, Rootsist, Leedust, Sloveeniast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Kreekast ja  Kanadast.

ETV

24 Juuli 2005
  Kommentaarid