Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Külaliikumine Kodukant ja Avatud Eesti Fond alustavad tänasest valimiste-eelset kodanikekoolituse sarja
Liikumine Kodukant koostöös Avatud Eesti Fondi ja Balti-Ameerika Partnerlusprogrammiga alustab tänasest Eesti maakondi läbivat Häälekaalu koolitustuuri, eesmärgiga aidata kohalikel inimestel leida vastus küsimustele, kuidas oma küla elus hoida ning kuidas iga valija hääle kaalu kodukoha vajadusi arvestades suurendada. Kodanikekoolituse sari algab 26. juulil kl 13 Käina vallast Hiiumaalt ja jõuab lõpule 24. augustil Lohusuu vallas, Ida-Virumaal.

Mitut maakonda läbiva koolituse jooksul otsivad osalejad koolitajate eestvedamisel vastust küsimusele, mis ja miks on kohalikus elus viimase kolme aasta jooksul juhtunud ning pannakse rühmatöös paika mida järgmise 3-4 aasta jooksul olulist saavutada soovitakse ja mille eest seistakse. Liikumise Kodukant tegevjuhi Eha Paasi sõnul on koolituse eesmärk kõige lihtsamalt öeldes, see et sügisel ei ütle mitte erakonnad oma parteipoliitilist lõplikku tõde külaelu edendamiseks, vaid kohalik rahvas teab ise, mida nad poliitikutelt tahavad. "Jäme ots jääb siis valijate kätte - kui teete nii, nagu meie tahame, saate meie toetuse ja hääle, " rõhutas Eha Paas.

Koolitust viivad läbi sotsioloog ja majandusteadlane Iivi Proos, sotsioloog Juhan Kivirähk, ettevõtja, õppejõud ja koolitaja Linnar Viik ning kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane.

Koolitusel saab osaleda tasuta. Tuur jõuab lisaks Hiiumaale ka Saaremaale, Ida-Virumaale, Jõgevamaale, Valga- ja Võrumaale ning Lääne- ja Pärnumaale. Täpsemat infot koolituse enda ning toimumispaikade ja kellaaegade kohta saab Balti-Ameerika Partnerlusprogrammi juhilt Katrin Ennolt (tel 6 313 791) ja Häälekaalu koolituse projektikoordinaatorilt Mai Kolneselt (tel 51 941 537)

Häälekaalu koolituste esialgne ajakava:

26.juuli Käina vald, Hiiumaa

27.juuli Orissaare vald, Saaremaa

28.juuli Kaarma vald, Saaremaa

8.august Otepää vald, Valgamaa

9.august Rõuge vald, Võrumaa

10.august Urvaste vald, Võrumaa

16.august Lihula vald, Läänemaa

17.august Tori vald, Pärnumaa

18.august Häädemeeste vald, Pärnumaa

22.august Torma vald, Jõgevamaa

23.august Tabivere vald, Jõgevamaa

24.august Lohusuu vald, Ida-VirumaaAime Vilu
kommunikatsioonijuht
Liikumine Kodukant
26 Juuli 2005
  Kommentaarid