Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lekkiv bensiinirong Lehtses ähvardas raudteed süttimisega

Eesti Raudteel kütust vedava Westgate Transport OÜ tsisternist lekkis Tapa lähedal välja vähemalt üks tonn bensiini, mille süttimine raudteel oleks võinud tuua kaasa tõsiseid tagajärgi.

Vahejuhtum leidis aset 14. juuli hommikul, mil Narva poolt Tallinna sõitev OÜ Westgate Transport bensiinirongil hakkas lekkima üks tsisternidest.

Leke oli nii suur, et raudteel Tapa ja Lehtse vahel märkas seda üks Westgate Transpordi rongile vastu sõitev Eesti Raudtee vedurijuht.

Eesti Raudtee pressiesindaja Priit Koffi sõnul peatati lekkiva vaguniga rong dispetšeri korraldusel Lehtse jaamas, kus selgus, et lekkis ühe bensiinitsisterni alumise tühjendusseadme klapp.

«Juhtunust teavitati ka rongi haldavat ettevõtet, kuid kuna nemad intsidendile ei reageerinud, suunas Eesti Raudtee omal initsiatiivil sündmuskohale oma päästerongi,» selgitas Koff.

Päästerongi meeskond kasutas kütuse kokkukorjamiseks spetsiaalset kogumisvanni ning absorbenti, mis suurema osa mahavoolanud bensiinist endasse imas.

Kuna tegemist oli kergesti aurustuva bensiiniga, mitte nafta või masuudiga, ei osutunud vajalikuks reostatud pinnase eemaldamine. See, kui palju bensiini loodusesse pääses, ei ole veel täpselt teada.

Postimees / ETV

27 Juuli 2005
  Kommentaarid