Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigi rapsitehas sipleb võlgades

Riigile kuuluval rapsitöötlejal ASil Werol Tehased on suuri raskusi 30 miljoni krooni leidmisega, sest pangad ei taha ettevõttele enam laenu anda, kuid firma võlausaldajad ootavad kannatamatult oma raha.

Just puuduva 30 miljoni krooni pärast lükkas firma nõukogu eelmisel nädalal edasi firma uue majandusaasta eelarve kinnitamise. Väidetavalt töötab firma jooksvalt küll väikeses kasumis, kuid oma suurte võlakohustuste täitmiseks sellest ei piisa.

Weroli nõukogu esimehe Raul Rosenbergi sõnul on probleemid tõsised, sest võlausaldajad ootavad raha ning pole võimatu, et mõne kannatus katkeb ja ta esitab ettevõtte vastu pankrotiavalduse.

Kui pangad laenu ei anna, siis on võimalused mõõnast väljatulekuks äärmiselt napid – riik võib augu katta erakorralise rahasüstiga, firma saab koos kohustustega maha müüa või siis anda põllumajandusministeeriumi loodud Maaelu Edendamise Sihtasutusele.

Postimees / ETV

27 Juuli 2005
  Kommentaarid