Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Poliitika jätab noori külmaks

Ainult Slovakkia noori huvitab poliitika veel vähem kui nende siinseid eakaaslasi, selgus üleeuroopalisest küsitlusest, millele vastas rohkem kui 800 noort vanuses 15–25 aastat.

Kolmandik Euroopa noortest on poliitikast huvitatud ja kaks kolmandikku ei huvitu sellest üldse, tõdes Euroopa Komisjoni rahastatud uuring. Kõige rohkem hoolivad sakslased, kus üle poolte jälgib või osaleb poliitilises tegevuses. Eestis on see protsent aga 29 ning Slovakkias 28.

Noorte idealistlikku maailmapilti iseloomustab seegi, et valitsusväliseid organisatsioone peavad nad tunduvalt tõhusamaks kui poliitilisi erakondi, kõige kõrgemalt hinnatakse aga Amnesty Internationali ja Greenpeace’i.
Üldise idealismi vaimus hindavad ja usaldavad noored ka Euroopa Komisjoni ning Europarlamenti rohkem kui rahvusriikide valitsusi.

Eesti noored suhtuvad üldiselt tulevikku kõige optimistlikumalt, tõdeb uuringu korraldanud Austria instituut Sora. 80 protsenti usub, et nende elu tuleb parem kui nende vanemate oma. Ka soomlased ja britid on üldiselt heausksed, samas kui sakslased ja austerlased kui kõige teadlikumad on kõige pessimistlikumad.

Eestlased ja soomlased erinevad teistest ka selle poolest, et siinsete noorte jaoks on peamine infokanal internet. Seevastu näiteks Austrias on raadio endiselt väga oluline teabekanal.

EPL / ETV

27 Juuli 2005
  Kommentaarid