Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskkonnainvesteeringute Keskusele esitati ligi 400 taotlust

Keskkonnainvesteeringute Keskusele (KIK) esitati 2005. aasta keskkonnaprogrammi kolmandasse taotlustevooru keskkonnaprojektide rahastamiseks kokku 397 taotlust, mille maht oli enam kui 221 miljonit krooni.

Keskkonnaprogrammi juhi Heiko Põdersalu sõnul olid ülekaalus keskkonnateadlikkuse, looduskaitse ja veekaitse valdkonna projektitaotlused. Kõige vähem esitati taotlusi jahinduse ning maapõue valdkonna projektidele.

Taotlejate ring on oluliselt laienenud ning projektitaotluse on esitanud mitmed vabaühendused ja äriühingud, kes ei ole varem KIK-ist toetust taotlenud. 

Enim taotlusi laekus KIK-ile Tartu maakonnast (36 tk), järgnesid Harjumaa (34 tk) ja Ida-Virumaa (22 tk). Kõige vähem laekus taotlusi Põlvamaalt (6 tk).

KIKi keskkonnaprogrammist toetatakse veekaitse, jäätmemajanduse, keskkonnakorralduse, looduskaitse, metsanduse, kalavarude, keskkonnateadlikkuse valdkondade projekte.

KIKi kaudu on alates 2000. aastast keskkonnaprojektide arendamiseks eraldatud üle 2 miljardi krooni. 2005. aastal on KIKi nõukogu keskkonnaprojektidele eraldanud esimeses ja teises taotlusvoorus üle 430 miljoni krooni.

KIK nõukogu teeb otsuse projektide rahastamiseks oktoobris.

ETV

27 Juuli 2005
  Kommentaarid