Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järvel on võimatu ära anda ohtlikke jäätmeid

Emakodus Kävas suurpuhastuse ette võtnud Hiiumaal elav tütar seisab Kohtla-Järvel probleemi ees, et majapidamises tekkinud ohtlikke jäätmeid pole linnas kuhugi viia.

"Ta ütles mulle, et kui ma olen nii tark, siis tulgu ja tehku ma see asi ära," sai hiidlane Tiina Vainomäe Kohtla-Järve aselinnapealt Jüri Kollolt "tööpakkumise" majapidamises tekkinud ohtlike jäätmete kogumise korraldamiseks linnas. 

Seaduskuuleka ja keskkonnasõbraliku inimesena hakkas ema majapidamisest vanad värvi- ja lakipurgid ning kaks rikkis telekat ja kaks kasutamiskõlbmatut külmkappi kokku kogunud Tiina Vainomäe otsima linnas kohta, kuhu ohtlike jäätmetena käsitatav kraam ära anda.

"Kõigepealt ma helistasin keskkonnateenistusse, et mis ma selle kraamiga peale hakkan, kuhu viin või kes järele tuleb – vanad külmkapid, telekad, värvipurgid ja muu säärane träni, mida vanainimene pole raatsinud ära visata," rääkis Vainomäe. "Sealt öeldi mulle, et ohtlike jäätmete kogumist peab korraldama omavalitsus. Helistasin siis Kohtla-Järve aselinnapea Jüri Kollo numbril. Ta ütles, et ma pean sõlmima firmaga lepingu. Mis firmaga ja mis lepingu, kui omavalitsus peab selle eest hea seisma? Lõpuks sai ta mu peale vihaseks," rääkis Vainomäe.

Kuigi jäätmeseadus kohustab kohalikke omavalitsusi korraldama oma haldusterritooriumil majapidamises tekkivate ohtlike jäätmete kogumist ja nende üleandmist jäätmekäitlejale juba aastaid, leiab Kohtla-Järve aselinnapea Jüri Kollo, et ohtlike jäätmete äraandmine on pelgalt linnarahva probleem. Küsimuse peale, kuhu saab Kohtla-Järve elanik sedasorti kraami viia, vastas aselinnapea, et Vaivarasse, mis asub Kohtla-Järvest ligi 40 kilomeetrit eemal. "Vaivaras on ju selline koht, seal on ohtlike jäätmete panemine," märkis ta.

ETV

27 Juuli 2005
  Kommentaarid