Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

2006. aastast saavad turistid taotleda viisakutseta kuni viiepäevaseid viisasid
2006. aastast saavad turistid taotleda viisakutseta kuni viiepäevaseid viisasid

Täna, 28. juulil, kiitis Vabariigi Valitsus heaks Välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille kohaselt hakatakse turismi elavdamise eesmärgil kolmandate riikide kodanikele, kelle suhtes kehtib viisanõue, väljastama kuni viiepäevaseid Eesti viisasid.

Turismi- või meelelahutusteenuse kasutamise eesmärgil Eestit külastada sooviv välismaalane ei vaja viisa saamiseks alates 2006. aastast viisakutset, kui ta ei soovi viibida Eestis kauem kui viis päeva ning kui tema majanduslik olukord võimaldab kanda enda Eestis majutamise ja viibimise ning Eestist lahkumise kulud.

Viisa taotluse menetlemise käigus pööratakse suurt tähelepanu isiku riiki saabumise motiivide väljaselgitamisele, tema ebaseaduslikult Eestisse jäämise tõenäosuse hindamisele ning Eestis viibimise ja Eestist lahkumise kulude kandmiseks rahaliste vahendite olemasolu kontrollimisele. Kahtluse korral viisat ei anta. Viisa andmise aluseks olevaid asjaolusid, isiku Eestisse saabumise motiive ning rahaliste vahendite olemasolu võib kontrollida ka piiril ja välismaalase Eestis viibimise ajal. Vajadusel tunnistatakse viisa kehtetuks ja välismaalast vastavalt kas riiki ei lubata või korraldatakse tema Eestist lahkumine.

Eelnõuga ei leevendata teisi viisa andmise tingimusi ega viisa andmist välistavaid asjaolusid.

VNL-Online
28 Juuli 2005
  Kommentaarid