Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ettevalmistused Erna retkeks

ESTER VILGATS, AK:

Saksamaa kaugluure eriüksuste koolituskeskuse võistkond valmistub Pärnus koos kaitseliidu kohaliku maleva võistkonnaga järgmisel nädalal algavaks Erna-retkeks. Mullu jäid sakslased 20. kohale, kaitseliidu Pärnumaa maleva võiskond tuli viiendaks.

Sakslasi, kes kõik on Saksa kaugluure eriüksuste koolituskeskuse instruktorid, võib kaitseliidu Pärnumaa maleva võistkonna liikmetega võrreldes elukutselisteks nimetada, meie kaitseliitlased on vabatahtlikud ja igaühel oma põhitöö. Sakslastel on siin harjutamine oluline seetõttu, et selliseid soid ja metsi, kus Erna toimub, Saksamaalt ei leia.

Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik Erik Reinhold ütles, et kaitseliit on juba jõudnud
välja olukorrast, kus välismaaga suhtlemine tähendas vaid seda, et sealt tuli abi. Reinholdi sõnul on meil pakkuda kogemust, mis puudutab Ernal osalemist. Ja ka üldist sellist luurealaste üksuste temaatilist väljaõpet. Me oleme kaitseliiduga tänaseks jõudnud tõesti niisugusesse arengufaasi, kus väliskoostöö ei ole ainult ühesuunaline abi vastuvõmine, vaid me tõesti suudame toimida võrdväärse partnerina.

Viis päeva vältav Erna retk algab 2. augustil, praeguseks on registreerunud 29 võistkonda. Osalejaid on Soomest, Belgiast, Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest, Itaaliast, Rootsist, Ungarist ja Suurbritanniast, Taani ja Hiina on esindatud kahe võistkonnaga.


ETV

29 Juuli 2005
  Kommentaarid