Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tänavu on autovargusi olnud mullusest rohkem
Autovarguste arv on tänavu esimesel poolaastal mullu sama ajaga võrreldes kasvanud, kuid politseinikud loodavad, et aasta teisel poolel sõidukite vargused vähenevad.

Politseiameti pressiesindaja Jana Zdanovitsi sõnul langes tänavu esimese kuue kuuga kurjategijate saagiks 840 sõidukit, mis on 26 võrra rohkem kui aasta tagasi samal ajal.

Politsei liigitab autoärandamised kuriteo iseloomu järgi autovargusteks ja sõidukite omavoliliseks kasutamiseks. Varalise kasu saamise eesmärgil toime pandud autovargusi registreeris politsei tänavu esimesel poolaastal 697, varga isik õnnestus tuvastada 70 juhul.

“Sõidukite omavolilise kasutamise puhul on õigusrikkuja võtnud auto vaid ühest kohast teise sõitmiseks ja selliseid juhtumeid registreeris politsei 143. Auto ebaseaduslik kasutaja tuvastati 115 korral,” ütles Zdanovits BNS-ile.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Madis Tilga sõnul oli esimesel poolaastal autovargusi küll mullusest rohkem, kuid suve hakul õnnestus korrakaitsjatel tabada mitu professionaalset autovarast ja seetõttu on põhjust loota, et aasta teisel poolel sõidukite ärandamised vähenevad.

BNS
29 Juuli 2005
  Kommentaarid