Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Põlevkivi

MARJU KAASIK, AK:

Venemaa võib Eestile pakkuda võimalust, et kui Narva Elektrijaamad jätkavad Leningrad-slantsõst ostetud põlevkivist elektri tootmist senistel tingimustel, saab Eesti tootmiseks kulunud 2008. aasta saastekvoodid.

Venemaa kinnitusel on Eesti Energia keeldumine vene põlevkivi ostmisest jätnud tööta 2000 Slantsõ kaevurit ja linn on sotsiaalses kriisis.

Praegu on vene põlevkivi ostmine Eesti Energiale majanduslikult kahjulik, sest hind on kõrge, elekter läheb Venemaale tagasi, kuid saastetasu maksab Eesti. Kyoto protokoll, mille on ratifitseerinud ka Venemaa, näeb ette CO2 kogustega kauplemist. Paraku pole
Venemaa seadusandlus selleks veel valmis.

Leningradslanetsi peadirektor Grigori Fraimani sõnul jääb Vene põlevkivi Eesti omast alati
kallimaks, sest Venemaal on kaevandamine kallim ja lisanduvad ka transpordikulud.
Praegu Eesti Energia poolt pakutavad ostutingimused pole Leningradslanetsile vastuvõetavad.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Einari Kiseli sõnul saab saastekvootidega kauplemise süteemist Vene ettevõtetele hea tuluallikas. Läbirääkimised Eesti Energia ning Leningradlantsõ vahel jätkuvad.

ETV

31 Juuli 2005
  Kommentaarid