Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rüütel: okupeerimise tunnistamine vähendaks pingeid

MARGUS MULD, AK:

President Arnold Rüütli arvates vähendaks oluliselt pingeid Balti riikide ja Venemaa vahel see, kui Moskva tunnistaks Balti riikide okupeerimist.

Kolm päeva Leedu riigipead Saaremaal võõrustanud president Rüütli sõnul tekitab ajaloost tõeselt rääkimine riikide ja inimeste vahele usaldust ning loob eeldused meeldivaks koostööks.

Kaks Balti riigipead jõudsid Saaremaal kolme päeva jooksul arutada nii kahe riigi omavahelisi koostööküsimusi majanduses kui ka seda kuidas hoida ühist poliitilist joont
Euroopa Liidu - ja ka lähinaabritega suhtlemisel.

Majanduses peetakse oluliseks nii Via Baltica kui ka Rail Baltica väljaarendamist, samuti ühtse energiasüsteemi kujundamist. Positiivseks tendentsiks Eesti ja Leedu vahel pidasid riigijuhid seda, et üha enam luuakse ühiskapitalil ettevõtteid kahe riigi vahel.

President Rüütel usub, et kui praegune Venemaa tunnistaks Balti riikide okupeerimist, vähendaks see oluliselt pingeid Balti riikideja Venemaa vahel.

ETV

31 Juuli 2005
  Kommentaarid