Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Taarasegadus jätkub oktoobrini

Riigikogu pikendas joogitaara pandisüsteemi täielikule rakendumisele ülemineku aega 1. oktoobrini, kirjutab SL Õhtuleht.

Üleminekuaja pikendamise peapõhjus on see, et seadust võib mitmeti mõista, mistõttu tuleb teha täpsustusi. Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eeki sõnul peaks seaduse eiramine selle tulemusena vähenema.

«Seaduses on kirjas, et müügipakend tuleb tagasi võtta kas müügikohas või selle vahetus läheduses. «Vahetu lähedus» ei ole eriline sõnastus,» rõhutab Eek, et sama sõnastus on teisteski riikides, «aga see, kuidas seda on tõlgendatud Eestis, vaat see on küll eriline. Nii ei ole seda veel kusagil mujal tõlgendatud,» muigab ta. Näiteks Ikla külapood Läti piiri ääres peab vahetuks läheduseks 30 kilomeetrit ja suunab taaratoojad Häädemeestele.

Seaduse täpsustustega on kavas sundida suuremad kaubanduskeskused võtma taarat vastu samal müügipinnal, väiksemad kioskid aga tiheda asustusega asulas taara vastuvõtukohustusest vabastada.

Tagatisraha saab uue seaduse järgi inimene, kes viib pakendid õigesse kohta ja mõistlikus koguses. Suurus «mõistlik kogus» ei saa Eeki sõnul olla kindel hulk ning on vajalik selleks, et väikesed müügikohad ei langeks nii-öelda taararünnaku ohvriks.

Automaatide müügiga tegeleva Tomra Baltic OÜ andmetel on Eestis praegu 25 taaraautomaati, ideaalis peaks aga olema üks automaat 1500-2000 inimese kohta. Ühe taaraautomaadi hind jääb vahemikku 300 000 - 400 000 krooni.

ETV

02 August 2005
  Kommentaarid