Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Endine linnaosvanem: Harku rand tuleb reostuse ajaks sulgeda
Tervisekaitsetalituse andmetel on Harku järves inimese tervist kahjustava fekaalse streptakoki tase taas tõusnud üle normi. Endise Haabersti linnaosa vanema Taavi Rõivase sõnul peaks linnaosavalitsus otsustavalt käituma ning tervisele ohtliku ranna ujumiseks sulgema.

"On hämmastav, et 10 päeva tagasi võetud ning lubatust kõrgemat bakteri taset näitanud proovidele pole linnaosavalitsus siiani reageerinud," ütles Rõivas: "Harku rannas heisatud kollane lipp tähendab, et ujudes tuleb olla ettevaatlik. Bakterite eest kõrvalepõikamine ei ole paraku võimalik."

Endise linnaosavanema sõnul tuleb väikesegi terviseohu korral kiiresti reageerida: "Kümnepäevane venitamine on täiesti lubamatu ning demonstreerib otsustajate hoolimatust," lisas Rõivas.

Ka eelmise aasta juulis oli fekaalse streptakoki tase tavapäratust oluliselt kõrgem, rannas heisati ujumist keelav punane lipp.


VNL-Online
02 August 2005
  Kommentaarid