Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida-Virumaa valmistub külade internetiseerimiseks
Eile kogunesid Ida-Viru maavalitsuses ühe laua taha maakonna IT spetsialistid, Elioni ja omavalitsuste esindajad, et arutada maapiirkondade internetiseerimist Külatee 3 projekti raames. Projekti eesmärgiks on tagada 2006.aasta lõpuks kuni 90 % maapiirkondade elanikule interneti leviala, kasutades selleks ära olemasolevad mobiilsidemastid.

“Tänu Külatee 3 projektile toimub maakonnas ka linnadest ja suurematest keskustest kaugemal asuvate piirkondade internetiseerimine. See on üks paljudest ja olulistest näitajatest, et maakond areneb inimestele sobiva elukeskkonna loomisel positiivses suunas,” ütles Ida-Viru maasekretär Eve East.

Easti sõnul aitab Külatee 3 projekt tuua maakonna ääremaadel elavad inimesed lähemale infoühiskonnale ja anda neile võimalus eluliselt vajaliku asjaajamise teostamiseks, päevakorralise info saamiseks ning enese harimiseks. “Mugav ja kiire internetiühendus on infoühiskonna arenguga kaasas käiv nähtus.”

Spetsialistide hinnangul on mobiilsidemastide kasutuselevõtmine ainsaks lahenduseks piirkondades, kus ADSL võimalused puuduvad.

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse poolt koordineeritav projekt soovitakse käivitada kõikides maakondades samaaegselt. Projekti järgi on plaanis paigaldada mastidele seadmed, mis tagaksid ühenduse umbes viie kilomeetri raadiuses.

Kuna olemasolevatest mastidest kogu ala katmiseks ei piisa, kaalutakse seadmete paigaldamist ka kiriku- ja veetornide, muude sobilike kõrgemate ehitiste külge.

Maapiirkondade internetiseerimise projekti kogumaksumus on käesoleval aastal 10 miljonit krooni. Käesoleval aastal planitakse igale maakonnale eraldada sellest 550 000 krooni. Ülejäänud summa jääb reservi. Projekti partneriteks olevatel omavalitsustel tuleb tagada 20 protsendiline kaasfinantseerimine.

Projekti eesmärgiks on eraisikute, väikeettevõtjate, turismitalude, rannikuäärsete suvilaomanike interneti vajaduste rahuldamine internetiühendusega, mille kiirus oleks 256 Kbit/s.


Anti Ronk
02 August 2005
  Kommentaarid