Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Viis linna said maad juurde
Viimasel Vabariigi Valitsuse istungil kinnitati Pärnus, Narvas, Kiviõlis, Sauel ning Keilas asuvate riigi maaüksuste andmine linnadele.

Maatükid antakse linnadele kohalike omavalitsuse ülesannete täitmiseks ja linnade arenguks vajaliku maana.

Nii saab Pärnu enesele Rohu tänaval asuva 6832 m² maaüksuse, kuhu planeeritakse avalikult kasutatava haljasala, spordiväljakute ja väikelaste mänguväljakute rajamist.

Narva linnale antakse transpordimaana Mõisa tänava lähistele 4537 m² maaüksus, et ehitada sinna avalikult kasutatav tänav.

Kiviõli linnale hakkab kuuluma 4560 m² Linnaväljaku maaüksus, kuhu kavandatakse avalikult kasutatavat haljasala ja laste mänguväljakut.

Saue linn saab enesele 2 hektarilise Perve-Viida-Tammetõru pargi maaüksuse, mis kujundatakse puhkeotstarbeliseks metsapargiks säilitamaks linnasisesest metsaala üldkasutatava välisruumina.

Keila linn hakkab aga Kruusa 23 asuvale 8724 m² maaüksusele lasteaeda ehitama.

Kõikide eelnimetatud munitsipaalomandisse antavate maaüksustega ei seondu maade tagastamise või kompenseerimise taotlusi ja nende kohta ei ole esitatud maade riigi omandisse jätmise ega erastamise taotlusi.

VNL-Online
09 August 2005
  Kommentaarid