Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Savisaar kutsus laevatehase omanikke koostööle Loksa probleeme lahendama
Täna Odenses toimunud majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare kohtumisel Loksa laevatehase omanikega lubasid osapooled anda oma panuse Loksa muutmiseks normaalse infrastruktuuriga Eesti linnaks.

Minister Savisaare sõnul on taanlased igati huvitatud Loksa linna ette kerkinud probleemide lahendamisest ja soovivad sealset tootmist tunduvalt laiendada. Sel eesmärgil lepiti kokku, et Loksa laevatehase omanik, Taani firma Odense Steel Ltd alustab läbirääkimisi Loksa linnavalitsusega kogu probleemistiku täpsemaks kaardistamiseks. Seejärel jätkatakse kõnelusi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga, et selgitada välja riigi konkreetsed ülesanded sealsete sotsiaal- ja infrastruktuuriga seotud küsimuste lahendamiseks.

Loksa suurim tööandja on kõnealune laevatehas, mis kasutab aga valdavalt meestööjõudu. Naistele sobivat tööd on vähe. Vastavalt omanike plaanile peaks tehase tootmisvõimsus tõusma kahekordseks ja see süvendaks probleeme veelgi. Seepärast soovib minister Savisaar Loksa linna sotsiaalprobleemide lahendamisse ja infrastruktuuri parandamisse kaasata laevatehase omanikke, kes omakorda on huvitatud tootmise laiendamisest selles linnas.

Ministri nõunik Heido Vitsur ütles, et taanlased said suurepäraselt aru eesti keel õppe korraldamise vajalikkusest neile töötajaile, kes seda ei valda. “Osapooled on huvitatud laevatehase tootmise kahekordistamisest ja Loksa muutmisest normaalse infrastruktuuriga Eesti linnaks,” sõnas Vitsur.

Üle 700 töötajaga ja mullu 270 miljoni kroonise käibega Loksa Laevatehase AS kuulub Taanis asuvale firmale Odense Steel Ltd (A. P. Moller-Maersk Group). Kaks kolmandikku tehase kogutoodangust moodustavad laevade trümmiluugid, kuid valmistatakse ka laevaehituslikke metallkonstruktsioone ja ujuvvahendeid. Peaaegu kogu toodang eksporditakse Taani, Saksamaale, Soome ja teistesse riikidesse. Laevaehitusega seotud mahtude suurenemise tõttu on ettevõte loobunud laevaremondist. Tänavu peaks tehase kogutoodang kasvama 40%.


Allan Kasesalu
16 August 2005
  Kommentaarid