Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Liiklusreegleid peavad täitma ka jalakäijad
Seoses kooliaasta lähenemisega tihendavad Rakvere politseiosakonna korrakaitsetalitluse politseiametnikud kontrolli jalakäijate liikluskultuuri üle.

Teisipäeval viisid kaheksa Rakvere politseiosakonna korrakaitsetalituse konstaablit läbi politseioperatsiooni "Jalakäija". Kolme tunni jooksul kontrolliti Rakvere kesklinna piirkonnas liiklevaid jalakäijad. Liiklusreeglite vastu eksinutele jalakäijatele jagati õpetussõnu, aga kirjutati ka kirjalikke hoiatusi ning rahalisi trahve.

"Jalakäijad eksivad põhiliselt tänavate ületamisel, ületavad teed selleks mitte ettenähtud kohtades - ülekäiguradade või ristmike vahetus läheduses, eiravad teekattemärgistusi ja foorimärguandeid. Tihti ületatakse teed punase fooritule ajal. Paljud jalakäijad arvavad, et jõuavad punase fooritule ajal üle tee lipsata, sealjuures reaalselt arvestamata läheneva sõiduauto kiirust. Ka heades tingimustes pole sõiduautot võimalik koheselt peatada", räägib Rakvere politseiosakonna korrakaitsetalituse juhtivinspektor Martin Rist.

Enamlevinud on olukord, kus jalakäija astub ülekäigurajale mõne seisva sõiduki varjust, selline teeületamisviis on üks ohtlikumaid. Väga sageli ei lähe jalakäija täpselt ülekäigurajale vaid kiirustab üle tee selle läheduses. Enamasti toimub teeületus diagonaalselt ja tagant lähenevaid sõidukeid kiirustav jalakäija ei näe.

Politsei jagab mõningaid nõuandeid jalakäijatele:

. enne sõidutee ületamist veendu, et see on ohutu
. ületa sõiduteed ainult selleks ettenähtud kohas ja vaata, et sõidukijuht on sind ikka märganud
. vöötraja puudumisel ületa teed ainult hea nähtavusega alas
. ära torma bussi või mõne muu seisva sõiduki varjust teele
. kõnnitee olemasolul ära liikle sõiduteel
. hämaral ja pimedal ajal kasuta alati helkurit

"Kohe-kohe on algamas kooliaasta, seepärast lapsevanemad, palun tuletage oma lastele veelkord meelde need reeglid kuidas jalakäijad peavad käituma. Lastele jalakäijate vigadest rääkimine aitab vältida liiklusõnnetusi", seletab Rist


VNL-Online
20 August 2005
  Kommentaarid