Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Antropov õigustas oma käitumist

Oma vanemaid alluvatel sõidutada lasknud politseijuht Robert Antropov ei tunnista, et oleks midagi valesti teinud, ja väidab, et tema ametist tagandamine on kellelgi eesmärgiks.


“Ebanormaalne on väita, et kasutasin vanemate sõidutamiseks politsei käsuliini,” ütles Antropov usutluses SL Õhtulehele. Ta kinnitas, et emale ja isale Kuivastusse politseibussis sõidu korraldanud Saaremaa politseijuht Tarmo Vanamõis on tema tuttav.


“Kui mul abi vaja, saan alati tema poole pöörduda. On see siis hotelli broneerimine, tagasisõidupileti ostmine jne. Ma ju ise ei helista kassasse,” sõnas politseijuht.


Vanemate tervisekeskusest tagasisõitmise üksikasju ei pidanud Antropov märkimisväärseks asjaoluks. “Mul ju tekkis vajadus organiseerida ka tagasisõit,” rääkis Antropov, kuid vabandas varem antud ebaselge vastuse pärast, kui ta nimetas sõidutajaid lihtsalt tuttavateks.


Ametiseisundi kuritarvitamisest ei saa Antropovi hinnagul juttugi olla. “Politseijuhina vajasin esimest korda konkreetset abi konkreetse projekti realiseerimisel. Projekt oli vanemate viimine taastusravile. Ja kokkuvõttes projekt ebaõnnestus.”


Taas puhkenud skandaali tõttu tema ametist vabastamine pole Antropovi väitel õigustatud. “Kui selle järgi vahetatakse politseijuhte, on meie riigis midagi paigast ära. Miskid väärtused ja hinnangud peavad olema kõrgemal kui lood minust ja autodest. Ma ei pea normaalseks, et minu tööd hinnatakse autode kasutamise järgi, kus pole seaduserikkumised tõendatud.”


Samas ei varjanud politseijuht, et tema lähisugulastel on olemas mitu väga head autot. “Mul on kahju, et minust räägitakse vaid seoses autodega. Need, kes mind tunnevad, teavad, et autod pole mu lemmikteema.”


Politseijuht väitis, et tema vastu toimub sihikindel tegevus. “Mind paneb muretsema, kui riigi sisejulgeoleku eest vastutava inimese ümber korraldatakse nõiajahti ja tegeldakse ebaseadusliku jälitustegevusega. Minu vastu on kõik lubatud,” kirjeldas Antropov. BNS

18 August 2005
  Kommentaarid