Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Püssi linnast saab Eesti koduse digitaalse tehnoloogia lipulaev
Ida-Virumaal asuva Püssi linna kõik korterelamud on tänaseks ühendatud optilisse võrku. Püssi on esimene linn Eestis, kus optilise kaabli võrgustik on kortermajade vahel lõplikult välja ehitatud.

Optiline kaabelvõrk võimaldab kõigil korterelamute elanikel saada kvaliteetne interenti püsiühendus. “Lähiajal on plaanis optilist võrku kasutada ka digitaalse TV ja video on demand (VoD) teenuse pakkumiseks,” ütles ViruNet OÜ juhatuse esimees Vadim Ivlijev ja lisas, et Püssist saab nende ettevõtte jaoks koduse digitaalse telekommunikatsiooni uue põlvkonna tehnika katsetamise piirkond.

Ivlijev sõnul plaanitakse digitaalse televisiooni katsetused viia läbi juba järgmisel aastal. “Nii nagu Eesti on kujunenud Euroopa Liidus (EL) infotehnoloogia lipulaevaks, on Püssi linn kujunemas koduse digitaalse telekommunikatsiooni lipulaevaks Ida- Virumaal ja Eestis,” lisas ta.

Püssi linnavolikogu esimees Teet Kuusmik märkis, et kuna linn on saanud üle oma pikaajalistest majandusprobleemidest ja elukeskkond on oluliselt paranenud, julgevad ettevõtted siia teha pikaajalisi investeeringuid.

“See on hea märk, et lisaks olemasolevatele ja uutele tootmis- ja teenindusettevõtetele investeerivad Püssi linna ka infotehnoloogilisi teenuseid pakkuvad ettevõtted,” rääkis Kuusmik ja lisas, et väike omavalitsus on ideaalne koht uute toodete turule toomiseks ja teenuste nõudluse testimiseks.

Kuusmiku sõnul on usaldus Püssi linna vastu taastunud tänu sellele, et suudeti omavalitsus välja tuua madalseisust ning lahendada ligi 24 miljoni krooni suuruse võlaga seotud probleemid. Täna toimetab 16 milj. EEK suuruse eelarvega ning 1700 elanikuga Püssi linn kui omavalitsus, mis on jätkusuutlik ja suudab teenindada oma kohustusi. Viimase kolme aasta jooksul on ümber korraldatud elamumajandus, käib kommunaalteenuste üleandmine erasektorile ja linn investeerib olulises mahus elukeskkonna parandamisse.

VNL-Online
23 August 2005
  Kommentaarid