Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica: haridusminister Reps ei saa jätkata
Res Publica fraktsioon saatis eelmisel esmaspäeval peaminister Andrus Ansipile kutse kohtumiseks koos haridusminister Repsiga, et arutada ja saada selgust Marimaal haridusministri poolt väljaöeldu kohta. Täna saabunud vastuses teatas peaminister, et ajakirjandus on tema seisukohti antud küsimuses kajastanud täpselt ning lisainfot tal Res Publica fraktsioonile anda ei ole. Res Publica fraktsioon järeldab sellest, et ajakirjanduses ilmunud ülevaade haridusministri Marimaa visiidist koos Repsi selgitustega vastab tõele ja Valitsus on oma ammendava hinnangu seega andnud.

Res Publica fraktsioon kohtus reedel täiendava selguse saamiseks Marimaal toimunu osas Eesti-Mari seltsi presidendi Jaak Prozesega, et koos analüüsida Repsi käitumist Marimaal, selle motiive ning järelmeid nii Eesti välispoliitika tõsiseltvõetavusele, kuid eelkõige Mari küsimusele rahvusvahelises pildis.

"Arutelu käigus jõudsime veendumuseni, et Eesti Vabariigi valitsuse esindajana käitus haridus- ja teadusminister Reps kas kuritahtlikult või süüdimatult, põhjustates korvamatut kahju nii maride taotlustele kodumaal kui laia konsensust omavatele Eesti välispoliitilistele põhiseisukohtadele," võttis keskustelu kokku Res Publica esimees Taavi Veskimägi. "Haridusministri poolt Marimaal tehtud sõnavõtud ning antud ametlikud positsioonid olid vastuolus nii Euroopa Parlamendi otsuse kui ka seniste soome-ugri rahvaste ühiste jõupingutustega sugulasrahvaste olukorra parandamiseks," lisas Veskimägi.

Arutelu lõppedes otsustas Res Publica Riigikogu fraktsioon asuda ette valmistama umbusaldusavaldust haridus- ja teadusminister Mailis Repsile. "Peame vajalikuks selle küsimuse arutelu Riigikogu täiskogul, kus on võimalik kuulata ära valitsuse ametlik positsioon toimunu suhtes ning nii Eesti-Mari selts, Riigikogu sõprusrühmad, fraktsioonid ja laiem avalikkus saaks anda oma hinnangu Repsi käitumisele. Meie seisukoht on, et minister Reps on käitunud Valitsuse esindajale mittekohaselt võttes seisukohtasid tegelikku olukorda tundmata ja sellega oluliselt kahjustanud Eesti välispoliitilisi huve ning ei saa seetõttu jätkata Vabariigi Valitsuse liikmena," lõpetas Veskimägi.

ResPublica / VNL-Onlin
05 September 2005
  Kommentaarid