Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahandusministeerium: Justiitsministeeriumi siseauditi töö vastab rahvusvahelistele standarditele
Hindamist teostas rahandusministeeriumi finantskontrolli osakonna auditi töörühm, kasutades esmakordselt Eesti avalikus sektoris IIA (Institute of Internal Auditors) metoodikat. Seda kasutatakse üle maailma nii era- kui avaliku sektori organisatsioonide siseauditi töö hindamiseks.

Töörühma juhi, rahvusvaheliselt sertifitseeritud siseaudiitori Helen Petrovi sõnul on Justiitsministeeriumi siseauditi tegevus üldiselt vastavuses standarditega ja senine töö on olnud tulemuslik põhimääruses sätestatud ülesannete täitmisel, juhtkonnale ja teistele osapooltele kindlustandvate ja konsulteerivate tegevuste osas.

Seega võib Justiitsministeeriumi siseauditiosakond esimesena Eesti täidesaatva riigivõimu asutustest kasutada väljendit, et nende tegevus on "läbi viidud kooskõlas rahvusvaheliste siseauditi standarditega". Siseaudiitorid võivad nii väita vaid siis, kui kvaliteedi hindamine näitab, et siseauditi funktsioon on vastavuses rahvusvaheliste siseauditi standarditega,” selgitas Helen Petrov.

2006. - 2009. aasta riigieelarve strateegias on täidesaatva riigivõimu asutuste siseauditi üheks strateegiliseks eesmärgiks siseauditite läbiviimine vastavalt rahvusvahelise siseaudiitorite instituudi (IIA) standarditele ja siseauditi funktsiooni kvaliteedi tõstmine.

Rahandusministeerium / VNL-Online
 
19 Oktoober 2005
  Kommentaarid