Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakveres avatakse arhitektide liidu aastanäitus
Esmaspäeval, 9. jaanuaril avatakse Rakvere spordihalli galeriis Eesti Arhitektide Liidu (EAL) aastanäitus "Eramu 2002-2006".

"Käesoleva aastanäituse teemaks oli "väike". Koostamise käigus arenes sellest välja viimase viie aasta parimate eramajade arhitektuurinäitus, millega seoses otsustas Arhitektide Liit hakata välja andma vaheldumisi üle aasta parima eramu ja parima ahitektuurse väikevormi preemiat," märkis näituse kuraator, arhitektuuriteadlane Urmas Oja.

"Seda seetõttu, et muudest preemiakonkursidest kipuvad sellised väiksemad, ent kahtlemata huvitavad ja kindlasti palju intiimsemad arhitektuurinähtused enamasti välja jääma."

Muuhulgas saab näitusel tutvuda 2004/2005 aastal parimaks tunnistatud eramuga, milleks on Arhitektid Muru & Pere poolt Tabasallu projekteeritud unikaalse vormikäsitlusega vaskplekist maja ning paljude teiste põnevate ja kaasaegsete nägemustega kodumajast.

Näitus koosneb 52 planšetist, millel on fotod, plaanid ja eesti ning inglisekeelne lühike tutvustav lõik. Planšettide seas on ka avaplanšett näituse logoga ning sissejuhtavad tekstid.

Näitust saadab kataloog, mida saab ka koha pealt osta ning mida mujal ei müüda.

Viimane, läinud aasta sügisel toimunud aastanäitus Tallinnas leidis palju positiivset vastukaja, olles osa EALi korraldatud Eesti Arhitektuuri Päevade suuremast programmist. Rakverest peaks näitus rändama edasi Viljandisse, Tartusse ja Pärnusse ning sealt edasi Prahasse.

Näituse koostaja on Urmas Oja ja kujundaja Paco Ulman.

Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus "Eramu 2002-2006" avatakse Rakvere spordihallis 9. jaanuaril kell 15.

VNL-Online
04 Jaanuar 2006
  Kommentaarid