Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kalev Kukk: Laari etteheited ei ole tõsiseltvõetavad
Peaministri majandusnõunik Kalev Kukk ütles kommentaariks Mart Laari tänasele avaldusele, et tegemist on tüüpilise opositsioonipoliitiku kommentaariga, kus peegeldub ka 2007. aasta Riigikogu valimiste lähenemine.

"Kõikvõimalikesse majandusvabaduse, konkurentsivõime jms indeksitesse tuleb suhtuda teatava reservatsiooniga. Need toetuvad suuremal või vähemal määral subjektiivsetele kriteeriumitele, mistõttu Eesti positsiooni muutumisest mõne koha piires ühe aasta jooksul ei saa teha veel kaugemale ulatuvaid järeldusi, taolised kõikumised jäävad n.ö statistilise vea piiresse. Teisalt peame me suutma endile aru anda, et meie majandusvabaduse "parimad" ajad on paratamatult jäänud möödanikku. Liitumine Euroopa Liiduga tähendas Eesti jaoks liitumist ühe tolliliidu ja kõigi sellest tulenevate reeglitega. Eesti õigussüsteemi, sh majandusõiguse kohandumine Euroopa Liidu õigusega eest tuleb paratamatult teatavat hinda maksta. Selle hinnaks on olnud sedakorda majanduskasvu kiirenemine, eelkõige stabiilsuse suurenemine Eesti majanduses ja ühiskonnas üldse," ütles Kukk.

Ta lisas, et kui Mart Laari jaoks ei paista Eesti majanduskasv kuskilt välja, siis võib talle üksnes kaasa tunda. "Kui palkade nominaal- ja reaalkasv või siis tööpuuduse kiire alanemine pole seotud majanduskasvuga, siis millega veel? Loomulikult võib Mart Laar kurta selle üle, et kõrvuti tulumaksu langusega on mõnda teist maksu tõstetud. Selles pole midagi üleloomulikku, majanduses nimetatakse taolist asja maksude ümberstruktureerimiseks, millega taotletakse teatavaid majanduspoliitilisi eesmärke. Lisaks näib Mart Laar unustavat, et ka tema peaministriks oleku aegadel tõsteti aktsiise," nentis Kalev Kukk.

Kalev Kukk selgitas ka, et valitsussektori kulud suurenesid mõõdetuna SKT suhtes möödunud aastal tõepoolest 1,5-2 protsendipunkti võrra. "Seda võimaldas ühest küljest kiirenenud majanduskasv, teisalt ei tohi me mingil juhul kahe silma vahele jätta Euroopa Liidu vahendite liikumist läbi riigieelarve. 2006. aastal moodustavad riigieelarve kaudu jaotatavad ja valdavalt Euroopa Liidu struktuurifondidest ja projektidest saadavad summad näiteks tervelt 4 protsenti SKT-st. Pole midagi kosta, opositsioonipoliitikuna on Mart Laaril korraga kaks rauda tules - ühelt poolt süüdistab ta valitsust selles, et see pole piisavalt käre Euroopa Liidu toetusrahade eest võitlemisel, teisalt aga selles, et see raha koormab Eesti avalikke eelarveid," lisas ta.
04 Jaanuar 2006
  Kommentaarid