Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tööturuamet hoiatab petturist töövahendaja eest
Ühes Eesti kuulutustelehes ilmus 02.01.2006 kuulutus, kus pakuti võimalust töötada Soomes rebasefarmis. Inimestelt küsiti esialgu ettemaksuna 1300 krooni (kokku sooviti 2600 krooni) – selle eest lubati tagada tervisekindlustus, transpordikulud ja esimese kuu üür Soomes. 

Tõstmaks enda usaldusväärsust, andsid väidetavad töövahendajad reaalsed Tööturuameti töötajate kontakttelefonid, millelt pidid kliendid saama lisainformatsiooni välismaal töötamise kohta. Kokku lepiti ka kohtumine 19.01.2006 Tööturuameti Tallinna ja Harjumaa osakonnas, Endla tn 4. Tööturuamet kinnitab, et meil puudub igasugune seos eelnimetatud töövahendusteenusega. Politseid on teavitatud võimalikust õigusrikkumisest.

Tööturuamet palub kõigi tööotsijatel eelnevalt veenduda, et tegemist oleks usaldusväärse töövahendajaga. Informatsiooni on võimalik saada Tööturuameti piirkondlikest osakondadest. Vastavalt tööturuteenuste ja -toetuste seadusele on töövahendusteenus töötajale alati tasuta! Töövahendusteenuse eest võib tasu nõuda üksnes tööandjalt või teiselt eraõiguslikult juriidiliselt isikult või füüsilisest isikust ettevõtjalt.

Välismaal töötamise kohta annavad informatsiooni Tööturuameti Tallinna ja Harjumaa, Ida-Virumaa, Tartumaa ja Pärnumaa osakondades töötavad EURES spetsialistid ( http://www.eures.ee/83 ).


Erko Vanatalu
05 Jaanuar 2006
  Kommentaarid