Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veskimägi: Presidendivalikul tuleb vaadata homsesse
Res Publica esimehe Taavi Veskimägi sõnul ei tohi ühiskonnas algavat presidendivalimiste arutelu vaadata läbi praeguse presidendi perekonnaga seotud piinliku juhtumi. Arutelu peab lähtuma väljakutsetest, mis seisavad Eesti ees järgmisel viiel aastal, mitte põhinema päevapoliitilistel skandaalidel.

Just ühiskonna ees seisvatest väljakutsetest lähtudes vajab Eesti järgmiseks viieks aastaks presidenti, kes suudaks olla ühiskonnale kriitilistel hetkedel suunanäitajaks. Rüütel on olnud hea president, kuid nüüd on vaja teha samm edasi. Uus president peab olema suunatud tuleviku, et kaitsta ka homme edukalt Eesti riigi ja ühiskonna huve. Selle saavutamiseks tuleb leppida kokku väärtused, mida uus president peab oma isikuga ühiskonnas kandma.

Res Publica on valmis allutama erakondlikud huvid ühiskondlikele ja astuma samme, et Eesti järgmise presidendi valiks Riigikogu. „Erakondade kokkuleppe saavutamisega tuleb kiirustada, sest kui presidendikandidaadi valik jääb sügisesse, ei ole parlamentaarne kokkulepe enam reaalne. Sellest tulenevalt tahaksime võimalikult kiiresti kuulda praeguse presidendi kandideerimise või mittekandideerimise otsust,” ütles Veskimägi.

"Kui Riigikogu ei leia konsensust, siis tuleb Res Publica kindlasti välja oma kandidaadiga. Meil on piisavalt väärikaid inimesi, kes võiksid seda ühiskonna jaoks olulist kohust täita. Meil on Riigikogus ja valijameeste kogus positsioon, mis lubab presidendivalimistel arvestatavalt kaasa rääkida," ütles Veskimägi.


Rauno Veri
25 Jaanuar 2006
  Kommentaarid