Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica: Omanike probleem jäi lahenduseta
Riigikogu ei toetanud täna omandireformi aluste seaduse muudatusi käsitledes muudatusettepanekut, mis oleks lahendanud Eesti kodanikest pagulasi puudutava omandireformi aluste seaduse tõlgendamisvaidluse. Res Publica soovis tühistada sätte, mille Riigikohus on õigusselguse põhimõttest lähtuvalt tunnistanud põhiseadusevastaseks.

Res Publica algatatud muudatusettepanekut toetas Isamaaliidu fraktsioon, Reformierakond, kes varem toetas probleemi lahendamist õigusliku järjepidevuse põhimõttel, hääletas muudatusettepaneku vastu. Täna oli reaalselt olemas võimalus see probleem lahendada, kuid parlament jättis selle kasutamata.

Majanduskomisjoni liikme Sven Sesteri sõnul oli Reformierakond asja lahendamisel kaalukeel ning algatajad eeldasid, et kõik parlamendierakonnad käituvad nõnda, nagu nad eelnevalt on väitnud. "Ja meil on sellest kahju, sest õigusjärgluse põhimõtet on varem sõnades kaitsnud ka Reformierakond," rääkis Sester.


Rauno Veri
25 Jaanuar 2006
  Kommentaarid