Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Linnavalitsus: kinnistu heakord on ohutuse huvides
Osa Rakvere kinnistuomanikest on talvel jätnud oma hooldatava kõnniteelõigu hooletusse ning seetõttu on mitmel pool libeduse tõttu ohtlik kõnniteel liikuda.

Seetõttu võtab linnavalitsus heakorraküsimused erilise tähelepanu alla ja kutsub tegema lume- ja libedusetõrjet kõiki kinnistuomanikke, kes seda siiani veel teinud ei ole, kuna see on eelkõige inimeste ohutuse huvides. Kinnistuga piirneva kõnnitee hooldamine on heakorraeeskirja järgi kinnistuomaniku kohustus.

Libedatele kõnniteedele juhtis kolmapäeval tähelepanu linnavolikogu liige Kelli Tühis ning mitmed teised linnavolinikud. Abilinnapea Ain Suurkaevu sõnul oleks tervitatav, kui ka teised kaaslinlased sama tähelepanelikult jälgiksid kõnniteede olukorda libedal ajal ning teavitaksid probleemidest linnavalitsust.

Suurkaev märkis, et lisaks jalakäijate ohutuse tagamisele hoolitseb peremees oma kõnniteelõigu korrastamisega ka iseenda ohutuse eest - ning kui tegemist on majaomanikuga, kes ise lumelabida või luuaga peab töötama, siis on see talle ainuüksi sellepärast tervislik, et toimub värskes õhus.

"Usun, et kinnistuomanikud eelistavad ohutust ja tervislikku eluviisi trahviootuses elamisele. Muidugi, kui teisiti ei saa, siis peame ikkagi kasutama neid õigusi, mida annavad meile linna heakorraeeskiri ja väärteomenetluse seadustik," märkis abilinnapea.

Hoiatustrahvi suurus on kuni 200 krooni ning selle võib linnavalitsuse vastav ametnik määrata kohapeal. Kui aga hoiatustrahvist hoolimata kinnistut korda ei tehta, siis algatatakse halduskohtumenetlus, mille tulemusel võib omanik saada kuni 18 tuhande krooni suuruse trahvi.

Jaanus Nurmoja
26 Jaanuar 2006
  Kommentaarid