Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Arstid soojendasid külmunu verd
Põhja-Eesti regionaalhaigla arstid kasutasid möödunud reedel külmalaine ajal Eestis esmakordselt ebatavalist elustamismoodust - soojendasid alajahtunu verd.

Südamekirurgiast pärit meetodit läks vaja, kui kroonilise haiguse tõttu kukkus oma Lasnamäe kodus kokku 55-aastane mees, kirjutas Eesti Ekspress.

Patsiendi kehatemperatuur oli 24 kraadi. Elustamisel osalenud anestesioloog Indrek Rätsepa sõnul on ebatavaline, et oma kodust leitakse niivõrd alajahtunud inimene.

Elustamiseks tilgutasid kiirabiarstid mehe veenidesse sooje lahuseid ja soojendasid keha. See aga ei aidanud ning appi tulid südamearstid, kes pakkusid kasutada kunstvereringet.

Kunstvereringe on pumpade ja torude süsteem, mis on ajutiselt võimeline asendama südant ja kopsu, soojendades ja rikastades hapnikuga patsiendi verd ning selle kaudu kogu alajahtunud organismi.

Ettevõtmine õnnestus ning patsient pääses nädala alguses intensiivraviosakonnast üldosakonda.


Oliver Kahu 

ETV24.ee
26 Jaanuar 2006
  Kommentaarid