Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica: Valitsusel riigilõivude osas viletsad vabandused
Valitsuse tänane otsus mitte toetada Res Publica algatatud riigilõivuseaduse eelnõu on ebaloogiliselt motiveeritud ning näitab valitsuse suutmatust tegeleda Eesti vähese ettevõtlikkuse probleemiga. Res Publica esitatud seaduseelnõu eesmärk oli kaotada tasu äriühingu või füüsilisest isikust ettevõtja äriregistrisse kandmise eest, et lihtsustada uute ettevõtete asutamist ja julgustada inimesi endale ise tööd andma.

"Valitsus asus täna positsioonile, et ettevõtete asutamise lihtsustamine suurendab riiulifirmade teket. See vabandus ei ole mitte ainult otsitud, vaid ka täiesti vale. Pigem kasvatab tänast riiuliettevõtete vahendamise äri senine bürokraatia, mille inimene peab ettevõtte asutamiseks läbima. Kui ettevõtte asutamine teha võimalikult kiireks, lihtsaks ja odavaks, väheneb hoopis vajadus riiulifirmade asutajate teenuste järlele," märkis riigi majanduskomisjoni aseesimees Sven Sester.

Riigilõiv äriühingu asutamisel on riigi jaoks tuluallikana väheoluline. Äri alustaval ettevõtjal aga on üks suurimaid muresid tegevuse käivitamiseks just vajaliku algkapitali kokkusaamine. "Ei ole mõistlik, et riik kohe temalt riigilõivuna osa sellest kapitalist ära võtab. Riik peaks olema huvitatud ettevõtjate rohkusest, sest nende tegevus toob maksutulusid," ütles Sester

Täna kehtivad riigilõivud ettevõtja äriregistrisse kandmise eest on vahemikus 500 kuni 40 000 krooni.Riina Vändre

02 Veebruar 2006
  Kommentaarid