Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veskimägi: Reiljan peab kandma poliitilist vastutust
"Hetkel kättesaadava informatsiooni põhjal hinnates, tundub ilmne, et Keskkonnaminister Villu Reiljan peab ulatusliku merereostusega seonduva eest kandma poliitilist vastutust. Laialdane reostus, tuhanded surnud linnud ja avalikkuse teadmatus on selle kuriteo hind, " ütles Veskimägi.

„ Küsimus, kas minister on teadlikult või mitteteadlikult jätnud oma haldusalas toimuvast informeerimata, on oluline, kuid mitte määrav. Tulemus on ühene - rahvas on rohkem kui nädala elanud teadmatuses. Kui minister on jätnud informatsiooni edastamata teadlikult, siis on see kuritegu. Kuid ka teisel juhul, kui tegu on teadmatusega oma haldusalas toimuva suhtes niivõrd olulises küsimuses, siis see näitab, et minister ei ole suuteline oma valitsemisalal valitsema,” ütles Veskimägi.

"Kõige uskumatum tundub toimunu juures peaministri öeldu, et ta ise sai reostuse asjaoludest teada mitteametlikke kanaleid pidi," kommenteeris Res Publica esimees Taavi Veskimägi.

"Seega, täna hommikul peaministri suu läbi ilmnenud asjaolud peavad paika, on keskkonnaministri ametis jätkamine võimatu," ütles Veskimägi.


Riina Vändre
02 Veebruar 2006
  Kommentaarid