Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jaapani ajutine asjur külastas Rakveret
Jaapani ajutine asjur Eestis Toshiko Shimizu külastas reedel Rakveret ning kohtus linnapea Andres Jaadlaga.

Kohtumisel oli muu hulgas kõne all sumo juunioride MM, mis toimub selle aasta augustis Rakveres ja esmakordselt väljaspool Jaapanit. Arutati ka sel ajal toimuvate Jaapani kultuuripäevade võimalikku sisu.

Proua Shimizu ja tema abikaasa tutvusid linnaga, sealhulgas Rakvere Spordihalli kui sumo suurürituse toimumispaigaga. Ta veendus enda sõnul nüüd oma silmaga, et spordihall on igati kaasaegne ja võistluseks sobilik. Samuti kiideti heaks idee, et MM-i avamisõhtu võiks toimuda Rakvere ordulinnuses.

Jaapani asjuriga arutati ka spordisaali paigaldatava sumoareeni ning selle kohal kõrguva kupli võimalikku asukohta.

Andres Jaadla sõnul on jaapanlastel kombeks spordivõistluste toimumispaik eelnevalt väga põhjalikult üle vaadata. Varem on spordihalli tingimustega tutvunud Helsingis resideeruv Jaapani suursaadik.

Toshiko Shimizu on Jaapani ajutine asjur Eestis alates möödunud aasta aprillist, varem on ta olnud diplomaat Norras ja Indias.


Jaanus Nurmoja
04 Veebruar 2006
  Kommentaarid