Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lindude abistamine on Keskkonnaministeeriumi edasise tegevuse keskpunkt
Täna kogunes Nõvale Riikliku Looduskaitsekeskuse peadirektor Jaanus Tuusti juhitav ekspertidest koosnev komisjon, mille eesmärk on analüüsida edasisi tegevusi keskkonnakaitselisest aspektist. Komisjon kuulas ära ka kahe rahvusvahelise eksperdi arvamused.

Komisjon keskendus aruteludel elustiku, sealhulgas lindude võimalikult hea seisundi tagamisele. Arutati läbi lindude ja ranniku jälgimise vajadus. Pidevaks rannikujälgimiseks ja lindude kogumiseks on otstarbekas kasutada RKM Nõva jahipiirkonna ja Riikliku Looduskaitsekeskuse töötajaid.

Komisjon kinnitas otsuse, et lindude keskus seatakse üles Keskkonnaministeeriumi valitsemiseala asutusele kuuluvatesse ruumidesse Keilas. Keskusesse paigaldatakse ka Rahvusvahelise Loomade Heaolu Fondi kaasabil Eestisse toimetatud abikeskus.

Keskkonnaministeerium tegi Riikliku Looduskaitsekeksuse peadirektorile ülesandeks moodustada lindude abistamise toimkond, et tagada lindude maksimaalne võimalik abistamine, et koordineerida kaasatud asutuste ja vabatahtlike tööd lindude aitamisel. Lindude abistamise toimkond koguneb täna kell 15.00 Keskkonnaministeeriumis.


Mart Siilivask
06 Veebruar 2006
  Kommentaarid