Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei kontrollis Rakveres ööklubi, tabati 8 narkouimas inimest ja 5 joobes alaealist
Reede vastu laupäeva öösel korraldasid Ida politseiprefektuuri ametnikud ühisoperatsiooni ööklubis O2 kontrollimaks avalikku korda. Politseioperatsiooni käigus tabati 8 narkojoobes isikut ja 5 joobes alaealist.

Laupäeva, 4.veebruari esimestel tundidel kontrollisid Ida Politseiprefektuuri Rakvere, Jõhvi ja Narva osakondade politseiametnikud ühisoperatsioonis - kokku 39 politseiametnikku, Rakvere linnas asuvat ööklubi O2.

Kontrolli käigus avastati lõbustusasutusest 8 narkojoobes isikut ja 5 alkoholijoobes alaealist.

"Ööklubi O2 on Rakveres lõbustusasutus, kus seoses erinevate õigusrikkumistega on eriti viimasel ajal sagenenud politseiväljakutsete arv. Omanikupoolne kontroll lõbustusasutuses toimuvast on siiani puudulik, kui mitte öelda olematu," ütles Rakvere politseiosakonna korrakaitsetalituse ülemkomissar Lembit Kalda.

Eelmise aasta detsembri alguses saatis politsei nii Rakvere linnavalitsusele, kui ka nimetatud lõbustusasutuse omanikule märgukirja, milles politsei varasema kontrolli tulemuste põhjal tõi välja seni tuvastatud alkoholiseaduse eiramise faktid. Samuti esitas politsei oma ettepaneku omaniku poolse kohustuse osas turvalisuse tagamiseks ööklubis - see oleks vähemalt kahe turvatöötaja olemasolu.

Vaatamata eelnimetatud märgukirjale, ei ole omanik käesolevaks ajaks midagi ette võtnud elementaarse kontrolli ja turvalisuse tagamiseks nimetatud lõbustusasutuses. Kontrollimise ajal ei olnud ööklubis ühtegi turvatöötajat.

Ülemkomissar Kalda sõnul oli politseioperatsioon piisavalt põhjalikult ettevalmistatud ja kulges rahulikult. Erinevate politseiosakondade vaheline koostöö sujus ladusalt ja ööklubi kontrolli käigus mingeid intsidente aset ei leidnud.

Ka tulevikus plaanib Rakvere politseiosakond läbi viia selliseid sihtsuunitlusega politseioperatsioone ja seda just probleemsetes lõbustusasutustes.

Mari Riina Rist
06 Veebruar 2006
  Kommentaarid