Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Teisipäeval tähistatakse turvalise interneti päeva

Homme, 7. veebruaril, tähistatakse maailmas turvalise interneti päeva, mille raames toimuvate ürituste eesmärk on anda teavet interneti kasutamisega seonduvate eetiliste, õiguslike ning turvalisust puudutavate teemade kohta ning võimaldada huvilistel jagada oma kogemusi uute tehnoloogiate kasutamisel.

Euroopa Liidu (EL) turvalise interneti teadlikkuse tõstmisele suunatud võrgustiku Insafe eestvedamisel tähistatakse päeva ülemaailmse blogatoni korraldamisega, kus erinevad interneti turvalisuse edendamisega tegelevad organisatsioonid ning erikülalised sisestavad blogisse päevakohaseid postitusi ning kutsuvad külastajaid neid kommenteerima. Blogatoni eesmärk on tõsta teadlikkust interneti turvalisusega seonduvate teemade kohta ning võimaldada noortel, lapsevanematel ning õpetajatel jagada oma kogemusi.

Eesti osaleb turvalise interneti päevale pühendatud rahvusvahelistes tegevustes esimest korda. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) riigi infosüsteemide osakonna (RISO) ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) koordineerimisel on esitatud blogatonile www.saferinternet.org kolm postitust interneti turvalise kasutamisega seotud teemadel, mida ootame lugema ja elavalt kommenteerima kõiki huvilisi. Kuivõrd tegu on konkreetselt 2006. aasta turvalise interneti päevale pühendatud blogiga, jääb see kommentaaridele avatuks nädalaks (kuni 15. veebruarini).

Blogaton on vaid üks turvalise interneti päeva raames korraldatavatest üritustest. Lisaks sellele viiakse erinevates riikides läbi hulgaliselt ka muid interneti turvalisusele suunatud üritusi, nende seas näiteks temaatilised pressikonverentsid ja võistlused Soomes, Saksamaal, Hispaanias ning Tsehhi Vabariigis, interneti turvalisuse alane viktoriin ning ristsõnamõistatuste lahendamine Kreekas ja interneti turvalisuse põhimõtete selgitamine õpilaste poolt õpetajatele Belgias ja Hollandis.

Turvalise interneti päev toimub juba teist korda Euroopa Komisjoni infoühiskonna ja meedia volinik Viviane Redingu patronaazi all ning selle organiseerib 23st kontaktpunktist koosnev võrgustik Insafe, mille tegevust finantseeritakse ELi turvalise interneti programmi (Safer Internet Programme) kaudu.


Allan Kasesalu

06 Veebruar 2006
  Kommentaarid