Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Päästeteenistuste toetusfunktsioon Harjumaa ja Läänemaa rannaalade õlireostuse koristustöödel on lõppenud
Päästeteenistuste toetusfunktsioon Harjumaa ja Läänemaa rannaalade õlireostuse koristustöödel on lõppenud. Käimasoleva operatsiooni kahest tegevussuunast - reostuse likvideerimine ja naftasaadustega määrdunud lindude päästmine ning hukkunud lindude kogumine - keskendutakse edaspidi lindude abistamisele.

Keskkonnaministri poolt loodud ja täna Ristna sadamas kokku kutsutud ekspertide komisjon otsustas ühiselt keskenduda edasistes tegevustes lindude abistamisele ning tööd reostuskorje suunal lõpetada. Komisjon kuulas ära ka kahe rahvusvahelise eksperdi arvamused.

Ekspertide nõupidamisel otsustati päästeteenistuse kaasamine õlireostusest tingitud päästetöödel lõpetada, kuna rannaribal naftasaadustega reostunud koldeid alates laupäevast enam leitud ei ole. Keskkonnateenistused jätkavad hukkunud lindude kokku korjamist ning määrdunud lindude päästmist.

Tänaseks on kogu rannariba reostusest puhastatud, kuid hoovused ja tuuled on toonud aeg ajalt randa uusi naftaklompe ning oli esinenud kontrollitud ala taasreostust. Seoses ilmade külmenemisega, ei ole viimastel päevadel ka seda täheldatud.

Ehkki päästeteenistused on aktiivse reostuskorje korraldamise lõpetanud, jäädakse tegelema piirkonna seirega ning ollakse valmis uute reostuskollete ilmnemisel taas koristustöödega alustama. Eriti tähelepanelikud ollakse ilmastikuolude muutumisel.

Päästeamet tänab kõiki reostuse korjetöödel osalenuid.

Rain Porss
06 Veebruar 2006
  Kommentaarid