Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sel nädalal ilmub 500-s Virumaa Nädalalehe number

See nädal ilmub sõltumatu nädalalehe Virumaa Nädalaleht 500-s lehenumber.

Virumaa Nädalaleht alustas ilmumist veebruaris 1994 aastal. Lehe esimest numbrit trükiti veebruaris 1994 5000 eksemplari ja see oli 16-ne leheküljeline. Lehe esinumbris oli lisalehtedena kaasas "Jutuleht" ja "Ärileht". 

Virumaa pealinn – Rakvere – on ajakirjanduse valdkonnas Eestis enim silmapaistnud. Siin on ilmumist alustanud ja lõpetanud märkimisväärne hulk lehti. Meenutagem siis neist mõningaid, mis tekkisid ja kadusid viimase 12-ne aasta sees.

Vahetult enne Virumaa Nädalalehe ilmumist üllitati Rakveres A4 formaadis ja 4-ja leheküljelist reklaamilehte nimega "Äriöö". Lehe asutajaks oli noor ärimees Meelis Kuuskler. 

Samal ajal kui tehti ettevalmistusi Virumaa Nädalalehe asutamiseks ja väljaandmiseks, pidas sarnaseid plaane ka Kuuskler. Paraku aga said samu mõtteid mõlgutanud inimesed vastastikkustest plaanidest teada alles peale lehtede ilmumist. 

Nädal peale Virumaa Nädalalehe esimese numbri ilmumist nägi trükivalgust ka nädalaleht "Viru Viik", mis kadus kahjuks ajakirjandusmaastikult peale mõne numbri üllitamist.  "Viru Viik" kasvas välja Meelis Kuuskleri asutatud lehest "Äriöö".

Ajakirjandusbuumi ajal on Rakveres tehtud veel mitmeid ajalehti, mis üsna pea peale ilmuma hakkamist ka ilmumise lõpetasid. Äramärkimist väärivad nende hulgas Viru Raadio ajaleht, mille asutas tollane raadio omanik ja juht Sulev Kool  ning samuti "Kesknädal", mille lõid Virumaa Nädalalehest lahku löönud isikud eesotsas Eha Neito´ga. Viru Raadio leht ilmus vaid mõned numbrid, "Kesknädal" pidas vastu peaaegu kolmveerand aastat...

Virumaa Nädalaleht andis vahepeal välja ka tasuta ajalehte "Rakvere Linna Leht", kuid kuna asi kippus ise-endage-konkureerimiseks minema, siis selle väljaandmine lõpetati.

Lühikeses tagasivaates ei ole võimalik anda ammendavat ülevaadet viimase tosina aasta ajakirjandusmaastikust, seal toimunud intriigidest, muutustest jne., kuid põgusa ülevaate lugeja ilmselt siiski sai.

Käesoleval ajal asuvad Rakveres kolme ajalehe toimetused: Virumaa Nädalaleht, Virumaa Teataja ja Kuulutaja. Läbisaamine ajalehetoimetuste vahel on normaalne, kõik lehed on endale turunishshii leidnud ja on teineteisest erinevad.

Eesti üks vanimaid nn uusi ajalehti – Virumaa Nädalaleht – on käesolevaks ajaks oma leviala laiendanud viide maakonda (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Järvamaa ja Raplamaa) ja jätkab sel aastal leviala laiendamist. 

VNL-Online

07 Veebruar 2006
  Kommentaarid