Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Täna avatakse Keila linnuabikeskus
Aktiivsed koristus- ja lindude päästetööd rannal on ilmastikuolude tõttu praegu lõpetatud. Eile leitud 8 väikest lindu ning 6 luike tuuakse täna Keilasse.

Keskkonnaministeeriumi haldusalas olevat hoonet Keilas kohandatakse praegu aktiivselt linnuabikeskuseks, kus on vajalikud basseinid, toitmis- ning muud hooldusvahendid. Pärastlõunal hakatakse esimesi linde kohale tooma.

Täna jõudis Loode-Eesti reostuspiirkonda ka Rahvusvahelise Loomade Heaolu Fondi (International Fund for Animal Wellfare) ekstreemolukorra ekspert, kes jagab infot, kuidas linde eriti rasketes tingimustes päästa.

Eile, 6. veebruaril korjati kokku 300 surnud lindu, peamiselt Osmussaarelt. Kokku on surnud linde korjatud ligi 3200.

"Väga massiliselt neid surnud linde praegu tõenäoliselt juurde ei teki, kuna rasked ilmaolud ei luba töid jätkata," märkis Riikliku Looduskaitsekeskuse Hiiu- ja Lääne regiooni juhataja Kaja Lotman.

Keskkonnaministeerium paneb inimestele südamele, et kui leiate veel mõne reostusallika või surnud ning määrdunud linde siis palun teatage selles koheselt Keskkonnainspektsiooni lühinumbrile 1313.


Mart Siilivask
07 Veebruar 2006
  Kommentaarid