Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politseinikud koostöös tolliametnikega tabasid kaks narkokullerit suure koguse amfetamiiniga
Jaanuari keskel pidasid Ida Politseiprefektuuri kriminaalosakonna narkokuritegude talituse politseiametnikud koostöös Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna narkokuritegude talituse ametnikega kinni kaks meest, kelle sõiduautost leiti 2 kg amfetamiini.

19.jaanuaril pidasid Ida Politseiprefektuuri kriminaalosakonna narkokuritegude talituse politseiametnikud koostöös Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna narkokuritegude talituse ametnikega Tallinna Reisisadama B-terminalis kinni Rakvere elanikud Maidu (s 1982) ja Lauri (s 1983), kelle sõiduautost Audi leiti 2 kg amfetamiini.

"Maidu ja Lauri on politsei huviorbiidis olnud juba pikemat aega. On alust kahtlustada, et mehed tegelesid narkootiliste ainete levitamisega Lääne-Virumaal ning üritasid seda ka üle piiri Soome toimetada," ütles Viru Ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Antti Aitsen.

Prokuröri sõnul, olid pakid narkootilise ainega peidetud sõiduauto salongis kindalaeka all olevasse peidikusse. Aine oli pakitud kahte pakki, mille ümber olid teibiga kinnitatud kohvipakid.

Isikutele on esitatud kahtlustus narkootilise aine suures koguses ebaseaduslikus käitlemises grupi poolt.

"Tegemist on väga suure koguse narkootikumiga. Üks doos amfetamiini maksab tänavamüügis keskmiselt 100 krooni, doos on aga üks neljandik grammist. Seega, selle koguse näol on tegemist umbes 8000 doosiga, mille eest saab tänavamüügis 800 000 krooni. Oletatavalt on Soomes selle aine realiseerimise hind, võrreldes Eestiga, kahekordne," ütles Ida Politseiprefektuuri kriminaalosakonna narkokuritegude talituse komissar Jaanus Tammets.

Mehed ei ole oma süüd tunnistanud ning igasugustest ütlustest keeldunud. 20.jaanuaril lubas Viru Maakohus Lauri ja Maidu kinni pidada kuni pooleks aastaks.

Helen Vares07 Veebruar 2006
  Kommentaarid