Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pakistanis toetusmissioonil viibivate Eesti Päästemeeskonna (EDRT) logistikute turvameetmeid tugevdati
Seoses viimastel päevadel islamiriikides aset leidnud Taani-vastaste protestiaktsioonidega, on suurendatud ÜRO humanitaarorganisatsioonide, sealhulgas ka Pakistanis tegutsevate välilaagrite, turvameetmeid. Turvameetmeid tugevdati ka Batagrami linnas, kus viibivad missioonil kaks Eesti Päästemeeskonna liiget.

ÜRO Turvalisuse ja Ohutuse Amet (Department of Safety and Security) seirab situatsiooni välilaagrites ning on valmistanud ette tegevuskava seal töötavate inimeste turvalisuse tagamiseks. Islamabadis toimunud vastavasisulisel nõupidamisel osalesid ka Eesti Päästemeeskonna liikmed.

Päästeameti peadirektor Mati Raidma sõnul lähtub turvameetmete suurendamine olemasolevast ohuhinnangust. „Oleme pidevas kontaktis nii Põhjamaade ühisoperatsiooni koordinaatori kui ka Eesti logistikutega ning jälgime olukorda tähelepanelikult,“ sõnas Raidma.

4. jaanuaril 2006.a lähetas Päästeamet Pakistani kaks Eesti Päästemeeskonna logistikut, kelle ülesandeks on Taani meeskonna koosseisus kindlustada logistilist tuge maavärinajärgse rahvusvahelise humanitaaroperatsiooni koordineerijatele ja korraldajatele ÜRO välilaagris.

Missiooni eesmärk on tagada Batagrami linnas asuva ja 60 inimest võõrustava ÜRO humanitaarorganisatsioonide välilaagri toimimine. Eestlaste põhiülesandeks oli laagri elektrisüsteemide ja muu infrastruktuuri funktsioneerimise tagamine.

ÜRO palvel ja toetusel toimivad Pakistanis viis Põhjamaade riikide logistikameeskondade poolt hallatavat välilaagrit, kus elavad kümned maavärinajärgseid taastamistöid koordineerivad ja läbiviivad humanitaarorganisatsioonide töötajad.

Toetusmissioonil osalevad Pärnumaa Päästeteenistuse tehnikatalituse juhataja Avo Kiik, kes on juba osalenud kahel EDRT missioonil, ja Päästeameti operatiivteenistuse osakonna peaspetsialist Ivar Frantsuzov.

Beata Perens
07 Veebruar 2006
  Kommentaarid