Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keila linnuabikeskusesse jätkatakse täna lindude toomist
Keilasse toodi eile kõik Tallinnas saunas olnud 108 lindu ja õhtuks jõudsid kohale 19 lindu ka Nõvalt ja Robijärvelt. Öö jooksul suri 7 lindu.

Täna jätkub Keilas linnuabikeskuses lindude toitmine ja hooldamine. Lisaks õpetavad Rahvusvahelise Loomade Heaolu Fondi (International Fund for Animal Wellfare) spetsialistid vabatahtlikele ja looduskaitsekeskuse inimestele lindude toitmist ning hooldamist.

Keskkonnainspektsiooni lühinumbrile 1313 tuli eile õhtul üks teade lindude kohta. Nimelt teatati, et Spithami lähedal mere ääres on veepiiril üks määrdunud luik ja 10
väikest surnud lindu.

Surnud linde korjati eile kokku 91, enam kui pooled neist Pakri saartelt. Kokku on eilse seisuga surnud linde kokku korjatud 3163.

Eile leiti Lääne-Eestist ka üks merikotka surnukeha, mis saadeti eile ekspertiisi. Täna õhtuks selgub, kas merikotka surma põhjuseks võis olla naftareostus.

Keskkonnaministeeriumi kriisireguleerimismeeskond rõhutab, et abi vajavaid linde märgates ei tohiks neid koju viia ega ise aitama hakata, sest abi võib olla asjatundmatu. Määrdunud ja surnud lindudest tuleb teatada telefonil 1313.

Mart Siilivask
08 Veebruar 2006
  Kommentaarid