Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keila linnuabikeskus korraldati saabunud lindudele tervisekontroll
Keila linnuabikeskuses kontrolliti täna kõikide saabunud lindude tervist, paremaks ülevaateks linnud nummerdati.

Lindude abistamise toimkonna juht Jaanus Tuusti lausus, et kõikidele lindudele tehti arstlik kontroll ning võeti vereproovid. «Täna linnud nummerdati, kuulati neil kopse ning hinnati nende üldist seisundit. Need linnud on öösel ka erilise tähelepanu all,» selgitas ta.

Nigula looduskaitsealalt toimetati täna Keilasse kõik 40 lindu. Samuti toodi linnuhospidali kolm luike Tallinna Loomaaiast ning kaks Nõva rannast kinnipüütud luike. Üks Nõvalt leitud luik tuuakse linnuabikeskusesse täna õhtul. Loomaaeda jäi veel kümmekond reostusalalt pärit parti.

Keskkonnainspektsiooni inspektorid loendasid täna kokku 55 surnud lindu. Seega on praeguseks kokku loendatud surnud linde ligi 3200.

Ekspertiisi kinnitusel ei surnud eile Läänemaalt leitud merikotkas naftareostuse tõttu.

Keskkonnaministeeriumi kriisireguleerimismeeskond rõhutab, et abi vajavaid linde märgates ei tohiks neid koju viia ega ise aitama hakata, sest abi võib olla asjatundmatu. Määrdunud ja surnud lindudest tuleb teatada Keskkonnainspektsiooni lühinumbril 1313.

Mart Siilivask

08 Veebruar 2006
  Kommentaarid