Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica korraldab sõnavabaduse kaitseks konverentsi
Res Publica korraldab sõnavabaduse kaitsmiseks ja väärtustamiseks konverentsi. Sel kolmapäeval Tallinnas toimuval ettevõtmisel arutatakse, kas sõnavabadus on Eestis ohus ja mida teha, et vältida põhivabaduste seadusandlikku piiramist.

Konverentsil teevad ettekande Deutsche Welle asepeatoimetaja Felix Steiner, Euroopa Uuringute Instituudi asutajaliige Jevgeni Krištafovitš, Eesti Inimõiguste Instituudi peasekretär Merle Haruoja, Skype`i arendaja Peeter P. Mõtsküla, ajakirjanik Toomas Kümmel, tehnokratt Peeter Marvet, semiootik Mihhail Lotman ning Res Publica esimees Taavi Veskimägi.

„Konverentsi ajastatus on ajendatud tõsiasjast, et parlament menetleb esmakordselt pärast omariikluse taastamist eelnõud, mis tooks heakskiitmisel kaasa inimeste põhiõiguste kitsendamise, mille taga võib näha püüdlust ühiskondlike protsesside kulgu ajas tagasi pöörata,” rääkis Lumi. Tema sõnul on praeguse valitsuse eesmärk läbi nomenklatuuri kritiseerimise kriminaliseerimise oma võimu kinnistada.

Res Publica peasekretäri Ott Lumi sõnul on konverentsi eesmärk arutleda isikuvabaduse kui Res Publica olulise väärtuse üle tänases poliitilises ruumis ning anda konkreetsem hinnang sõnavabaduse olukorrale Eestis.

Rauno Veri
21 Veebruar 2006
  Kommentaarid