Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sester küsib küttekompensatsiooni kohta selgitust
Riigikogu Res Publica fraktsiooni liige Sven Sester andis täna üle arupärimise rahandusminister Aivar Sõerdile. Sester juhib tähelepanu sellele, et valitsuse poolt täna pakutav lahendus kaugkütte kulude kompenseerimiseks on kaugel eelmise aasta sügisel antud lubadusest kompenseerida hinnatõus osas, mis ületab 20 % eelmise kütteperioodi hinnatasemest.

Ta palub rahandusministril selgitada, miks ei ole valitsus kinnitanud kompenseerimiseks ettenähtud vahenditest hüvitise eraldamise ja kasutamise korda, vaid on lükanud toetuse jagamise tingimuste ja korra kehtestamise kohalike omavalitsuste kaela. Samuti soovib ta selgitust, kas otsus kompenseerida hinnatõus ühekordse sotsiaaltoetusena, mis makstakse toimetulekutoetuseks ettenähtud vahenditest, võimaldab täita lubadused, mis valitsus on andnud kaugkütte hinnatõusu ompenseerimise osas.

Sester pärib ka, kuidas on tagatud, et hinnatõusu kompenseerimiseks ettenähtud raha jagatakse kõigis omavalitsustes võrdsetel alustel ja tingimustel, ning soovib selgitust, kas on võimalik, et omavalitsused ei kasuta kütte hinnatõusu kompenseerimiseks eraldatavat raha ettenähtud otstarbeks, vaid täiendavateks sotsiaaltoetusteks, muutes sellega kogu ettevõtmise sihituks riigi raha raiskamiseks.

Rauno Veri
21 Veebruar 2006
  Kommentaarid