Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Päästeamet vahetab välja Pakistanis toetusmissioonil viibiva logistikarühma
22. ja 27. veebruaril lähetab Päästeamet Pakistani uue logistikarühma, mis plaaniliselt vahetab välja jaanuaris Batagrami linnas tööd alustanud logistikud. Toetusmissiooni ülesandeks on kindlustada logistiline tugi maavärinajärgse rahvusvahelise humanitaaroperatsiooni läbiviijatele ÜRO välilaagris.

Missiooni eesmärk on tagada Batagrami linnas asuva ja üle 60 inimese võõrustava ÜRO humanitaarorganisatsioonide välilaagri toimimine. Eestlaste põhiülesandeks on laagri elektrisüsteemide ja muu infrastruktuuri funktsioneerimise tagamine ning toitlustamise ja olmetingimuste korraldamine.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on rõõmustav, et Eesti päästjad on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse. "Humanitaarabi andmisel on oluline, et ei piirdutaks ainult ühekordsete tegevustega. On tore, et Eesti suudab panustada ka pikaajalist mõju omavatesse tegevustesse ja saata Pakistani rahvusvahelisi organisatsioone toetama oma logistikarühma. Pakistan vajab maavärinas kannatanud piirkondades normaalsete elutingimuste taastamiseks jätkuvalt humanitaarabi." ütles Paet.

4. jaanuaril 2006. a sõitsid neljakuulise missiooni esimeses vahetuses Pakistani Pärnumaa Päästeteenistuse tehnikatalituse juhataja Avo Kiik ja Päästeameti operatiivteenistuse osakonna peaspetsialist Ivar Frantsuzov, kes jõuavad tagasi Eestisse 3. märtsil.

Teises vahetuses töötava logistikarühma koosseisu kuuluvad Raimu Vaher, Kalle Sleng ja Pavel Ivanov Harjumaa Päästeteenistusest, Andres Kaaber Lääne-Virumaa Päästeteenistusest ja Endel Raidma Häirekeskusest.

ÜRO organisatsioonide töötajate jaoks on Pakistanis loodud kuus välilaagrit, mille logistiline tööshoidmine on korraldatud Rahvusvahelise Humanitaarpartnerluse (IHP) projekti raames Põhjamaade logistikameeskondade poolt.

2005. a oktoobris toimunud maavärinast põhjustatud humanitaarkatastroof Pakistanis on suurim riigi ajaloos. Pakistani valitsuse andmetel on maavärina tõttu surma saanud üle 73 tuhande inimese, katastroofi mõju oli aga tunduvalt tugevam. Umbes 3 miljonit inimest olid sunnitud veetma lõppeva talve rasketes, kohati eluohtlikes tingimustes. Laiahaardeline ÜRO poolt juhitud humanitaaroperatsioon aitamaks maavärina tõttu kodutuks jäänud tuhandeid inimesi kestab juba viiendat kuud. Arvestades Põhja-Pakistani mägipiirkonna karme talvetingimusi ja veerohket vihmaperioodi, säilib kohaliku elanikkonna vajadus eluaseme, toidu ja meditsiiniabi järele, prognooside järgi, aprilli-maini.


Rain Porss
22 Veebruar 2006
  Kommentaarid