Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere Lihakombinaat saatis Eesti rahuvalvajatele Kosovosse iseseisvuspäevaks pidurooga
Rakvere Lihakombinaat andis Kosovosse sõitnud 52-liikmelisele Eesti luurekompaniile Baltsqn-13 kaasa 15 kg küpsetatud pikitud sea kaelakarbonaadi, mida pakutakse Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva pidulikul õhtusöögil Kosovos. Mehi saabub tervitama ka välisminister Urmas Paet.

„Kodust kaugel pingelises olukorras töötavate meeste jaoks on vabariigi aastapäeva tähistamine väga tähtis,” rääkis Rahuoperatsioonide Keskuse teabeohvitser Agu Karelsohn. „Luurekompaniiülem kapten Mait Müürsepp korraldab 24. veebruaril Eesti rahuvalvajatele piduliku õhtusöögi Mitrovicas.”

Õhtusöögile on kutsutud luurekompanii Baltsqn-13, sõjaväepolitseirühm Estpatrol-13 ja KFORi juhtkond. “Rahuvalvajaid tuleb tervitama ka Kosovos välisvisiidil viibiv Eesti välisminister Urmas Paet ja Eesti suursaadik Serbia-Montenegros Mart Laanemäe. Pidulikul õhtusöögil nauditakse kodust kaasa võetud Rakvere lihatooteid ja muud head-paremat,” rääkis Agu Karelsohn.

„Kuna Baltsqn-13 luurekompanii pooleaastase rahuoperatsiooni esimestel päevadel on Eesti Vabariigi sünnipäev, siis otsustasime selle tähistamisele kaasa aidata ja kinkida meestele piduroa: küpsetatud ploomide ja aprikoosidega pikitud sea kaelakarbonaadi, mis on juba mitmendat aastat järjest üks eestimaalaste lemmikutest,” rääkis ASi Rakvere Lihakombinaat juhatuse esimees Olle Horm.

Kahel varasemal aastal on Rakvere Lihakombinaat saatnud Eesti missiooniüksustele jõuludeks verivorsti. „Vabariigi aastapäeva puhul kostitame rahuvalvajaid esimest korda ja loodame, et ka sellest saab edaspidi tore traditsioon,” rääkis Olle Horm.

Eestist on praegu Kosovos 22-liikmeline mitmeotstarbeline sõjaväepolitseirühm Estpatrol-13, 65-liikmeline luurekompanii Baltsqn-13 ja üks staabiohvitser.

Rakvere Lihakombinaat / VNL-Online
22 Veebruar 2006
  Kommentaarid