Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Res Publica algatas lapsele elatise tagamise seaduse eelnõu
Res Publica liige Reet Roos andis täna Riigikogu menetlusse lapsele elatise tagamise seaduse eelnõu, mille eesmärk on tagada lapse toimetulek ja heaolu juhul, kui lapsele elatise maksmiseks kohustatud vanemalt ei õnnestu elatist saada.

Seaduse jõustudes tekib last kasvataval vanemal õigus taotleda sotsiaalkindlustusametilt igakuiselt kuni 75% elatise miinimummäärast, mis on 1125 krooni kuus. Ta võib seda teha pärast seda, kui on saanud kohtutäiturilt kinnituse, et kohustatud vanemalt ei ole võimalik raha saada. Nõue elatise maksmiseks kohustatud vanema vastu läheb hüvitatud summa ulatuses üle riigile.

Reet Roos ütles täna eelnõud üle andes, et see algatus on vajalik, kuna kasvatab laste ja nende vanemate turvatunnet, tagades, et üksikvanem saab kätte lapsele ette nähtud elatise. "Olen kindel, et seda toetavad üksi last kasvatavad vanemad, kellel on raskusi teiselt vanemalt elatisraha kättesaamisega ja ka need vanemad, kes ei suuda oma kohustusi täna täita tegeliku majandusliku kitsikuse tõttu," rääkis Roos.


Rauno Veri
22 Veebruar 2006
  Kommentaarid