Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Gripilaadsetesse haigustesse haigestumine kasvas veelgi

Tervisekaitseinspektsiooni (TKI) andmetel haigestus eelmisel nädalal ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ligi 7000 inimest, mis on selle hooaja uus rekord.


Nädala jooksul registreeriti Eestis 6933 haigestunut, mida on ligikaudu 800 võrra enam kui nädal varem. See on suurim haigestunute arv ühe nädala kohta alates mullu oktoobrist.


Aasta tagasi samal ajal oli Eestis 5935, neist Tallinnas 1237 viirusnakkustesse haigestunut.


Suuremate haiguspuhangute ajal on olnud nädalas üle 10.000 haigestunu. Haiguspuhangud on tavaliselt jaanuaris-veebruaris.


Laboratoorselt pandi eelmisel nädalal kolm gripidiagnoosi, neist kaks oli A- ja üks B-gripp. Kokku on oktoobris alanud gripihooajal laboratoorselt registreeritud 22 gripijuhtumit, neist 16 A- ja kuus B-grippi. Perearstid panid eelmisel nädalal sümptomite põhjal 21 gripidiagnoosi.


Eestis on sel hooajal tuvastatud haigused osutunud enamikul juhtudel paragripiks ja adenoviiruseks.


Paragripp algab valusa kurguga, millele tavaliselt järgneb nohu ja haukuv köha. Paragripi vastu pole eriravimeid ning haigus ei möödu nädalaga, vaid vaevab põdejat kauem.


Adenoviiruse sümptomid sarnanevad teiste külmetushaiguste omadega, lisanduda võivad silmapõletik, seedehäired ning kõhuvalu. Gripp algab kõrge palaviku ning lihasevaluga. BNS

23 Veebruar 2006
  Kommentaarid