Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohus saatis koolipoisi takso-juhi röövimise eest vangi

Lääne-Virumaal saatis kohus vangi alaealise koolipoisi, kes koos täiskasvanud kaaslasega röövis mullu talve hakul taksojuhti ja pussitas teda.


Kohus karistas 16-aastast Karli avaliku korra raske rikkumise ja grupiviisilise relvastatud röövi eest nelja aasta ja kaheksa kuu pikkuse reaalse vangistusega. Noormehe 20-aastane kuriteokaaslane Taivo peab röövimise eest viieks aastaks vangi minema.


Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Sirje Merilo sõnul sai Vajangu koolipoisi Karli kuritegelik elu alguse mullu mai keskel, kui ta jõhkrutses endast aasta noorema koolikaaslase kallal.


Karli lükkas krossijooksu ajal noorema kaasõpilase kraavi, järgnes talle sinna ja peksis käte ja jalgadega. Politsei käivitas seepeale kriminaalasja, kuid prokuratuur lõpetas selle oportuniteedi põhimõttel, kuna süüalune oli alaealine ja tegemist oli tema esimese õigusrikkumisega.


“Noormehele otsustati anda võimalus end parandada. Ta saadeti kohtu asemel alaealiste komisjoni ette, kus teda mullu augustis karistati hoiatusega,” ütles Merilo BNS-ile.


Paraku ei võtnud Karli toimunust õppust ja vähem kui neli kuud pärast alaealiste komisjoni otsust tungis ta taas samale kaasõpilasele kallale. Karli lõi Tamsalu vallas koolist koju läinud 15-aastast poissi rusikaga näkku ja kui kannatanu kukkus, lõi ründaja talle veel jalaga vastu pead.


Mõni päev hiljem tekkis purjus Karlil ja samuti alkoholi tarvitanud Taivol plaan taksojuhti röövida. Noormehed istusid 14.novembril taksosse ja kui nad olid jõudnud Sõmeru valda, tungisid taksojuhile kallale.


Karli ja Taivo peksid kannatanut rusikate ja jalgadega ning nõudsid raha. Karli pani sealjuures noa taksojuhi kõrile, lubades raha mittesaamise korral ta ära tappa. Peksmise käigus lõi Karli kannatanule noaga selga ning koos Taivoga võtsid nad tema taskutest mobiiltelefoni, rahakoti tuhande krooniga, dokumentide ja pangakaartidega ning nõudsid pangakaartide PIN-koode.


Taksojuht lubas kaardi koodi öelda vaid juhul, kui röövlid ta metsast välja viivad. Seepeale sõidutasidki noormehed kannatanu Rakvere haigla juurde, mille järel kihutasid võõra autoga Viljandimaale ja panid sõiduki seal põlema.


Merilo sõnul jõudis politsei röövliteni juba järgmisel päeval ja 15.novembril peeti nad kinni. Kriminaalasja eeluurimisel tunnistasid noormehed end süüdi, kuid üritasid oma süüd toimunus vähendada, lükates osa tegudest kuriteokaaslase õlule. BNS

23 Veebruar 2006
  Kommentaarid